Vitaj na tvojej novej 24-hodinovej Burgenland Extrem Tour 2017!

 

Tvoje dobrodružstvo okolo Neziderského jazera pokračuje.

6. ročník 24-hodinovej Burgenland Extrem Tour štartuje v piatok, 27. januára 2017 – na troch štartovacích miestach v novej forme. Na výber máš tri traily  a tento rok môžeš toto dobrodružstvo prvýkrát zažiť aj s vlastným bicyklom.

 

ORIGINAL-TRAIL

Celý okruh a zároveň aj legendárna originálna trasa 24H Extrem Tour.  Hraničný zážitok s prechodom cez hranice a so svojimi 120 kilometrami v zime  absolútne hraničné a čisté dobrodružstvo. Z Oggau do Oggau – až do príjemného vyčerpania.

 

Dĺžka: 120 KM CHÔDZA / BEH

Štart: OGGAU

Čas štartu: 04.30 hod.

Cieľ: OGGAU

 

FINAL-TRAIL

Od starého konca k novému začiatku. V posledných rokoch sa žiaľ dobrodružstvo pre mnohých účastníkov skončilo v Apetlone. V roku 2017 sa bude dať v Apetlone štartovať nanovo, resp. pokračovať v trase z minulého roka. Z Apetlonu do Oggau – 60 fajnových finálnych kilometrov, na ktoré už túžobne čakali mnohí účastníci z minulých rokov.

 

Dĺžka: 60 KM CHÔDZA / BEH

Štart:  APETLON

Čas štartu: 11.00 hod.

Cieľ: OGGAU

 

224 MÍĽ LAKEMANIA-TRAIL

V Podersdorfe otvárame s 224 míľovou Lakemaniou novú kapitolu v dejinách extrémnych 24H. 224 míľ, 360 kilometrov alebo jednoducho len tri okruhy okolo Neziderského jazera. Povieme len:  Lake – Like – Bike. Pre všetkých, ktorí chcú aj v zime nažhaviť špice na bicykli!

 

Dĺžka: 360 KM (224 míľ)  CYKLISTIKA

Štart: Podersdorf

Čas štartu: 06.30 Uhr

Cieľ: Podersdorf

 

 

"Pohyb namiesto „zbesilého kľudu*“

* Paul Virilio

 

V zime prejsť, bežať alebo bicyklovať okolo Neziderského jazera je dlhou, ďalekou a reálnou dobrodružnou cestou, ktorá vyžaduje skutočnú odvahu a silu. Trasa cez výnimočnú oblasť svetového dedičstva UNESCO Fertö/Neziderské jazero ponúka skutočné obrazy s nekonečným množstvom hmatateľných a akustických vnemov. Pôda je tvrdá a niekedy mäkká a blatová; v noci sa dajú počuť zvuky, ktoré by človek radšej počul ako videl; keď je zima, budeš ozaj mrznúť, a môže aj snežiť alebo môžu padať krúpy. A môže aj pršať. A niekedy, ako na túre v roku 2015, sa to všetko udeje naraz. Táto túra nie je videohrou s desiatimi životmi. Nezasiahnu žiadni virtuálni superhrdinovia, aby ťa posunuli do ďalšieho levelu. Na poslednej túre sa vydalo na cestu okolo 1800 ľudí. Nie všetkým sa podarilo dôjsť do cieľa, ale všetci dosiahli svoj cieľ a hovorili o čarovných momentoch.

 

24-hodinová Burgenland Tour môže byť pre teba cestou, na ktorej urobíš prvý krok smerom k životu v pohybe. Dostať sa znova do pohybu je oveľa väčšou výzvou než túra samotná. Je na tebe odvážiť sa a začať.

A keď už pôjdeš tak ďaleko, aby si mal znova k sebe blízko, tak to rob prosím len pre seba. Urob z tejto cesty svoju cestu!

Uvedom si svoje silné stránky a ver svojim schopnostiam. Dávaj pri tom dobrý pozor na seba a na všetkých ostatných, ktorí sa s tebou o cestu budú deliť!

 

Už teraz sa extrémne tešíme na nadchádzajúce dobrodružstvo s tebou, a aj s tebou a obzvlášť s tebou

 

LIVE LOVE MOVE

 

Michael, Tobias a Josef

 

Všetky ostatné informácie o túre 2017 – o zabezpečení, zozname vecí na zbalenie, shuttle preprave, atď., nájdeš na  stránkach s FAQ.

 

Nasledujúce upozornenie nájdeš tiež na týchto stránkach. Uvádzame ho však aj na tomto mieste, lebo je pre nás veľmi dôležité!

Pre akýkoľvek trail sa aj rozhodneš, či už pre Original-Trail, Final-Trail alebo 224 míľovú Lakemaniu, ideš, bežíš a bicykluješ vo vlastnom tempe a potiaľ, pokiaľ ťa nohy ponesú a hlava povedie – a samozrejme aj len potiaľ, pokiaľ siaha udaná trasa príslušného trailu. Nemusíš teda ísť z Oggau do Oggau, nemusíš prejsť na bicykli tri okruhy... Ciele sú spoločnými všeobecne udanými cieľmi, dávajú ti istotu, že si na trase, na ktorej je o teba postarané, a pomáhajú nám sa o vás dobre a bezpečne postarať.

 

 

© 2016, MOTO GmbH. Herausgeber und für den Inhalt verantwortlich: Verein 24 Stunden Burgenland, ZVR 660434585, A-7063 Oggau.